Top

 AdWords Firewall – ušetřete 5-30% na PPC

AdWords Firewall od Semtix.cz funguje jako dodatečná ochrana vašich (stále rostoucích) investic do PPC reklamy. Ve velmi krátké době dokáže ušetřit 5-30% vašich měsíčních nákladů na AdWords. Služba nekoliduje s prací vašeho současného PPC oddělení nebo externí agentury – naopak funguje jako dodatečná, samostatná vrstva optimalizace PPC kampaní. Jdeme do detailů, na které běžné digitální agentury nedosáhnou. Mimo běžné AdWords rozhraní se totiž skrývají další, neviditelné možnosti segmentace kampaní, které vám připravíme – na základě IP adres a dalších dat.

Co vám dokážeme poskytnout?

 • Přehled konkurence, která vám den po dni vyklikává reklamy a likviduje KPI
 • Preventivní odfiltrování určitých zdrojů návštěvnosti (Tor, české hostingové IP adresy, známé proxy adresy) atd..
 • Odfiltrování neefektivních placených kliků z opakujících se IP adres či celých IP rozsahů – průzkum konkurence, zhrzelý bývalý zaměstnanec, konkurenční společnost a její zaměstnanci, vnitrofiremní kliky na vlastní reklamy apod.
 • Aktivní ochranu webu před zlými roboty, kteří se tváří jako běžný uživatel.
 • Mnoho dalšího…

Proč takovou službu vůbec řešit (a navíc s námi)?

Typická PPC agentura tyto problémy neřeší a ani nemůže. Dohledávání vztahů na základě IP adres a dalších souvislostí není součástí standardního rozhraní AdWords a pravděpodobně nikdy nebude (ochrana osobních údajů a další).

 • Běžná agentura se orientuje na pojmy jako CTR a CPC, nikoliv programování či pokročilá znalost detekce robotů –  to k vytvoření podobné služby nutně potřebujete (používáme kombinaci AdWords API + vlastní systémy detekce)
 • My pracujeme s AdWords na nejnižší možné úrovnikonkrétní IP adresy (a na to navazující další informace) jako další pohled na data, aktivní detekce robotů a mnoho dalšího. To vše párujeme s informacemi o konverzích.
 • U inzerce v obsahové síti dokážeme občas divy – síť AdSense známe ze všech směrů a máme unikátní znalosti i jako publisheři.
 • Pokud si myslíte, že vás Google chrání vždy na 100%, položte si otázku, proč například platíte i za prokliky ze sítě Tor, nebo kliky z IP adres které prokazatelně patří hostingové společnosti – resp. proč nemáte možnost takový provoz jednoduše a rychle odfiltrovat
 • Služba vychází z naší reálné, vnitrofiremní potřeby. Firewall sami léta vyvíjíme a aktivně používáme  pro vlastní, především zahraniční projekty (kde dokážeme někdy ušetřit desítky procent nákladů)

Jak to funguje?

 1. domluvíme podmínky spolupráce, sepíšeme smlouvu + mlčenlivost
 2. dle míry integrace zvolíme řešení – připojení přes AdWords API, naši externí Javascript knihovnu, napojení na měření konverzí či vše dohromady
 3. na konci každého měsíce dostanete k dispozici report s návštěvností od robotů a dalších nežádoucích zdrojů provozu, které vám nic nepřináší. Tento report můžete na konci měsíce odeslat jako žádost o navrácení prostředků od AdWords.
 4. Současně se můžete rozhodnout, zda námi dodané informace použijete pro odfiltrování takového provozu do budoucna – buď sami, nebo automaticky s naší pomocí skrze AdWords API – od dalšího měsíce šetříte.

Jsou nějaké reference?

Jsou, jedná se o nižší desítky subjektů v ČR. Z logických důvodů vám bohužel jejich jména nemůžeme sdělit.

Co to stojí?

Záleží na objemu návštěvnosti, kterou musíme zpracovat a také na míře integrace. Naše ceny nejsou přemrštěné a cena služby je nastavena tak, aby se její provoz pokryl z ušetřeného provozu. Čím vyšší provoz z AdWords platíte, tím rychlejší a znatelnější úsporu získáte.

Pokud vás tato služba zaujala, neváhejte nás kontaktovat.