Top

Jak na instalaci Teamviewer pro úplné začátečníky

Instalace programu Teamviewer je velmi jednoduchá. Jak si jej může nainstalovat i úplný začátečník?

1. Stažení programu

Přejděte na stránku  https://www.teamviewer.com/cs/ a klikněte na zelenou ikonu pro stažení programu. Program má i českou verzi

2. Instalace do počítače

Po stažení souboru se buď instalace rovnou spustí, nebo se stažený soubor objeví v prohlížeči a je nutné na soubor kliknout (například v Chrome se objeví v levém spodním rohu). Po spuštění se vás počítač zeptá, zda chcete opravdu program spustit, klikněte na Spustit (Windows 10, jiné operační systémy mohou mít drobné odlišnosti).

 

Pokud se během instalace objeví další hlášky / požadavky a bezpečnostní potvrzení, jednoduše vše potvrďte a odsouhlaste, než se objeví nastavení Teamvieweru:

Zde ponechejte standardní nastavení, tedy program chcete instalovat, a používat jej chcete pro osobní / nekomerční použití. (Věříme, že mnohdy jednorázově použití do takového způsobu užití spadne). Opět, v případě dalších potvrzení vše ,,pozitivně“ odklikejte a odsouhlaste. Na konci cca 1 minutové instalace by se mělo konečně objevit okno programu, které vypadá takto:

3. Udělení přístupu do vašeho počítače

Na obrázku výše vidíte 2 šipky které směřují na Vaše ID a heslo. Tyto 2 věci zkopírujte, a pošlete tomu, kdo má s vaším PC (dočasně) pracovat. Pro upřesnění dodávám, že pokud máte program nainstalovaný dočasně / nově a nemáte u Teamviewer registraci, po opětovném spuštění či restartu PC se vaše heslo pokaždé změní. Heslo pro dočasný přístup tedy posílejte těsně předtím, než bude s PC dotyčný vzdáleně pracovat, nebo nechte PC celou dobu puštěné. Vyhnete se tak trapným debatám o tom, proč přístup přes Teamviewer nefunguje.

Bezpečnostní doporučení na závěr

Teamviewer je program pro vzdálené ovládání počítače. Už tato věta v mnoha lidech budí dojem nedůvěry a firemní ajťáci tento nástroj obvykle velmi neradi vidí v počítačích zaměstnanců. Pokud na svém PC potřebujete vzdáleně něco nastavit (například emaily), nechte Teamviewer puštěný jen na dobu nutnou k jeho použití, poté jej vypněte – ale nikoliv křížkem pro zavření programu, je nutné jít (ve Windows) do pravého dolního rohu a vypnout program přímo – jinak bude stále běžet na pozadí počítače.

Na tuto ikonu klikněte pravým tlačítkem a dejte ,,Ukončit Teamviewer“

Technologický fanoušek.