Top

Zbavte se vyžírání s Adsenseformobileapps

Stalo se Vám někdy, že jste si četli noviny ve vaší oblíbené aplikaci a klikli jste omylem na reklamu? Pak věřte, že se to může stát i vaší reklamě. Od člověka, který by vůbec neměl být v publiku na které cílíte. Na reklamu omylem klikne, ale z vašeho webu ihned odejde. Podobné a další situace spojené s reklamou v mobilních aplikacích pomůže řešit právě Adsenseformobileapps.com

Pokud vytváříte PPC kampaně v obsahové síti, tak určitě už jste slyšeli o možnosti vyloučení určitých kategorií webů jako například chybové stránky, vložené do hry, nebo weby s citlivým obsahem a řadu dalších, které vám AdWords sám nabídne. Pokud nechcete, aby se vaše reklamy na těchto typech webů zobrazovali, neváhejte je vyloučit. Přesto se vám už někdy stalo, že se vaše reklamy zobrazily např. na hrách typu „Talking Tom Cat“? Důvod je celkem jednoduchý, když si otevřete jednotlivá umístění, které vám Google do vaší kampaně dodává (pokud cílíte, přes zájmy, témata či klíčová slova a nevybíráte si umístění ručně), uvidíte webové stránky typu: aplikace1234.cz nebo Mobile App: Ugly Camera – funny selfie (Google Play), by kaname surya. A právě tyto „Mobile App“ jsou aplikace bez ohledu na jejich druh (noviny, hry…), které vám Google automaticky do vašich umístění vloží.

Obvykle právě aplikace nemají zrovna dvakrát dobré hodnoty ve vaší kampani, dost často mají nízký konverzí poměr, nízké ROI či vysoký Bounce Rate. Může se také stát, že cílíte na uživatele, který se zajímá o novinky v businessu, ten přijde domů, půjčí telefon svému potomkovi a rázem máte mylný klik z „Talking Tom Cat“. Další příčinou může být velikost displeje mobilního telefonu a jeho ovládání. Sami víte, že na dotykovém telefonu občas zabrousíte jinam, než opravdu chcete a přesně takto může vzniknout mylný proklik na vaši reklamu.

Takže pokud se rozhodnete, že chce zobrazovat vaše reklamy na mobilních zařízeních, ale nechcete, aby se vaše reklama zobrazovala v jakýchkoliv mobilních aplikacích, měli byste se seznámit s „doménou“ adsenseformobileapps.com. Právě pokud přidáte do vyloučených umístění v obsahové síti adsenseformobileapps.com, Google vám nebude do umístění žádné mobilní aplikace dodávat.

Je to vcelku jednoduchý přístup jak cílit efektivněji na mobilní zařízení a vyřadit z nich aplikace. Pokud tedy nejsou právě ony vaším cílem, ale to už je další kapitola, která si zaslouží vlastní prostor..